Ferie za nami...

Zimowe ferie szybko minęły, zwłaszcza ich drugi tydzień, gdy zima przypomniała o sobie.


Leska biblioteka przygotowała dla dzieci zajęcia czytelniczo-plastyczne oraz zabawy z robotami. W ruch poszły zatem nożyczki, kleje, kolorowy papier i inne materiały techniczne, z których dzieci wyczarowywały piórniki, bajkowe postacie, kleiły bałwanki w oczekiwaniu na te prawdziwe, ze śniegu. W drugim tygodniu ferii zaistniała taka możliwość – duże opady śniegu sprawiły, że kto chciał mógł lepić prawdziwego bałwana.


Jak na bibliotekę przystało nie mogło zabraknąć czytania bajek. Najweselsze było ostatnie feryjne spotkanie polegające na drużynowych potyczkach. Różne zabawy wyzwoliły w dzieciach ducha rywalizacji – w murach biblioteki zrobiło się głośno i wesoło. Każde dziecko otrzymało nagrodę i słodki poczęstunek. Atrakcją była wizyta pań policjantek z KPP w Lesku, które zachęciły dzieci do konkursu plastycznego związanego z Dniem Bezpiecznego Internetu.


Dla chętnych dzieci nie zabrakło zajęć z robotyki, które prowadził jak zwykle pan Wiesław Rychlicki. Do ich dyspozycji były m. in. różne klocki LEGO, roboty Finch. Szczególną popularność uzyskał gadający robot DOC. Zajęcia od lat cieszą się dużą popularnością.


Również filia biblioteczna w Hoczwi zgromadziła w swych progach sporą grupkę chętnych dzieci z głowami pełnymi pomysłów plastycznych. Tu także zakwitło wiele kolorów w różnych formach.

Mamy nadzieję, że dzieci odpoczęły od nauki i z ochotą wróciły do szkół.

Jadwiga Sąsiadek

ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2018